A levelek nyomkövetésénél ki tudod a rendszerrel számíttatni, hogy hány megnyitása volt a kiküldött levélnek.
Természetesen lehetőséged van arra is, hogy megnézd, hogy egy adott levelet konkrétan ki, mikor, hányszor nyitott meg.
FONTOS! Megnyitást csak akkor tud számolni a rendszer, ha a levél szerkesztésekor kérted a visszaigazolást a megnyitásról!
A megnyitások mérése sosem pontos. Ennek okairól ITT ÍRTUNK BŐVEBBEN.
Főmenü – Statisztikák – Megnyitási statisztikák
A megnyitási statisztikák oldalon először válaszd ki a csoportot a legördülő listából, aminek küldted a levelet, aminek a megnyitási statisztikájára kíváncsi vagy.
Majd válaszd ki a levelet is a legördülő listából!
Végül kattints a Riport lekérése gombra!
Láthatod a csoport nevét, amire kiküldted a levelet, a levél elnevezését (itt a konkrét példában nem publikus) és hogy összesen mennyien nyitották meg. (a példában megnyitások száma: 1)
Egy kördiagramon megmutatjuk Neked, hogy hogyan oszlik el ez a 240 megnyitás a nap órái szerint. Minél nagyobb egy körcikk, annál többen nyitották meg abban az órában a levelet, de százalékban is melléírjuk Neked.
FONTOS: az első megnyitást mutatjuk! Tehát ha valaki megnyitotta a leveledet délelőtt 10:20-kor, majd később még este is 20:00-kor, akkor a diagramban a 10 - 11 órai megnyitókat mutató körcikkben számoljuk őt.
A példában láthatod, hogy 9 és 10 óra között nyitották meg a legtöbben, pontosabban ennek a 240 olvasónak a 30%-a. A következő kövér körcikk az alsó lila, ami azt mutatja, hogy 10 és 11 között 14% nyitotta meg, mellette pedig a 7%-ot képviselő 11 és 12 óra közötti megnyitók vannak.
Eloszlás a nap órái szerint
Mire lesz ez jó Neked?
A diagram megmutatja Neked, hogy a megnyitók több mint 50%-a 9 és 12 óra között nyitotta meg először a leveledet.
- 9 - 10 óra között 30%
- 10 - 11 óra között 14%
- 11 - 12 óra között 7%
Más leveleknél variálva a kiküldés időpontját és ugyanígy megfigyelve, hogy a nap melyik óráiban a leggyakoribb a megnyitás, kiderül, hogy mikor optimális kiküldened a leveledet. A példából kiindulva a következő levelet is érdemes 9 és 10 között kiküldeni és nem pedig délután 4 óra után. Természetesen egy mérés, nem mérés! Lehet, hogy a Te olvasóid a legvalószínűbb, hogy este vannak számítógép előtt. Vagy máskor olvasnak levelet hétköznap és máskor hétvégén. Javasoljuk, hogy több, különféle időpontokban kiküldött levél után nézd meg a diagramokat és ki fog rajzolódni, hogy nagy valószínűséggel a nap melyik órája az, amikor az olvasóid a hírleveleidre kattintgatnak.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy nagy listákra a kiküldés elhúzódik, 20.000 levelet nem fogunk kiküldeni 5 perc alatt. :-) Ha pl. 200 levelet küldesz ki percenként, akkor mire kimegy a húszezredik levél, az első olvasók már több mint egy órája olvasták a hírlevelet.
Részletes időeloszlás
Van még egy részletes, a megnyitás időeloszlását 5 napig mutató kis grafikonunk is. Ha a Részletes időeloszlás linkre kattintasz, akkor a kiküldés napjától számítva 5 napon keresztül, óránkénti szétbontásban látod, hogy mennyien nyitották meg a levelet.
A képen az látszik, hogy a kiküldés órájában 9 és 10 óra között 64 olvasó nyitotta meg, 10 és 11 között 29, stb.
+ Ez arra jó, hogy látod, hogy az első nap elteltével még mindig mennyi megnyitás van később.
Levél megnyitások
Itt egy táblázat van, benne névvel és email címmel a megnyitók. A táblázatban a megnyitás szerint időrendi sorrendben látod a neveket, tehát az első név azé a feliratkozóé, aki legelőször megnyitotta a levelet.
A név és email cím mellett találod, hogy hányszor nyitotta meg valaki a levelet, valamint, hogy mi volt a legelső megnyitásának az időpontja.